Søk

Søkeresultat

Oppdatert informasjon om Tono

Som vi tidligere har informert om gikk rammeavtalen vi hadde under Norsk musikkråd med TONO ut 31.12.2017. Det har siden januar pågått hyppige forhandlinger for å få på plass en ny avtale.

Den tidligere avtalen inkluderte både utøverlag og arrangørlag (bluesklubbene). Da det er et stort sprik i omfanget av konserter som arrangeres av utøverlag og arrangørlag ble det umulig å få på plass en avtale som rommer begge. Man har per dags dato kommet til enighet om en ny rammeavtale mellom Norsk musikkråd og TONO for utøverlag, og det forhandles fremdeles om å få på plass en avtale for arrangørlagene.

Les mer

Opplevelsesrikt cruise

Kombinasjonen av det beste innen blues- og rootsmusikk, trivelige folk og flott natur sørget for minnerike opplevelser for alle reisende på hurtigruteskipet MS Havila Polaris som la fra kai i Bergen 2. april. Vi fikk oppleve et helt fantastisk cruise langs vår vakre kyst tur-retur Kirkenes, tolv dager med flotte naturopplevelser, utsøkt mat, godt selskap og glimrende konserter ga minner og inntrykk vi vil ha med oss resten av livet.

Les mer

Oppstart og drift av NBU-klubb

Norsk Bluesunion består av ca 60 medlemsklubber og 9 bluesfesivaler over hele landet med alt fra 20 til 800 medlemmer. Samlet medlemsmasse i NBU er for tiden ca 6.000. NBUs øverste myndighet er landsmøtet som holdes på våren annethvert år, der alle klubbene møtes og planlegger framtiden. NBU ledes av et styre, lederen i dag er Bente Bårseth fra Bryne/Jæren Bluesklubb. (tlf. 404 79 656). Daglig leder er Bitten Svendsen (tlf 958 28 910)

Les mer