Pristine representerer Norge i European Blues Challenge

Hvert år arrangeres bandkonkurransen European Blues Challenge av den europeiske bluesunionen, EBU. I 2014 avholdes den i Riga, Latvia den andre helga i april. Bluesrockbandet Pristine fra Tromsø er valgt ut til å representere Norge. Det vil delta band fra hele 18 europeiske land. (Foto: Yngve O. Sæbbe).

Unionsmøtet 2014 arrangeres hos Asker bluesklubb

Neste års Unionsmøte med årsmøte arrangeres i ASKER 14-16 mars 2014.


Det kan være lurt av klubber og festivaler som ønsker å delta, at de allerede nå tar opp dette som en sak på et styremøte og sjekker billettpriser mv.

Det jobbes nå med ett spennende program for helgen. Mer info følger etterhvert.

Medlemmer i Norsk Bluesunion

  1. Arendal Bluesklubb www.arendalbluesklubb.no
  2. Asker Bluesklubb www.askerbluesklubb.org
  3. Bergen Blues & Roots Club www.bbrc.no
  4. Bjørgvin Bluesklubb, Bergen www.bjorgvinblues.no
  5. BlueNote Sandefjord Facebook
  6. Blues i Vintermørket, Vardø www.bluesivintermorket.no
  7. Blues in Hell  www.bluesinhell.no
  8. BluesInVest, Melbu www.bluesinvest.com
  9. Blueslaget Lokst Utøve www.oddablues.no
  10. Bodø Bluesklubb  www.bodoblues.no
  11. Bratt og Blått Trandalblues www.trandalblues.com
  12. Christianssand Blues & Roots Club  cbrc.no
  13. Costockfestivalen www.codstock.no
  14. Dalane Bluesfestival  www.dalaneblues.com
  15. Drøbak Blues Club www.drobakbluesclub.com
  16. Eidsfoss Musikkforening www.eidsfossfestivalen.no
  17. Eidsvoll Rock- og Bluesklubb www.eidsvollblues.com
  18. Elvebyen Bluesklubb, Drammen  facebook
  19. Fan it Bluesklubb, Kleive www.fanit.no
  20. Fauske Bluesklubb http://blues.fauske.net
  21. 4/4 Forum for takt og tone www.firefire.no
  22. Fjellro Bluesfestival Facebook
  23. Fjæra Bluesklubb www.fjordblues.no
  24. Frøya Bluesklubb Facebook
  25. Grenland Blues & Roots klubb  www.gbrk.no
  26. Hagan Bluesklubb www.haganbluesfestival.no
  27. Hamar Bluesklubb www.hamarbluesklubb.com
  28. Haugesund Bluesclub  haugesundbluesclub.com
  29. Helgøy Blues Club Facebook
  30. Horten Blues Club  Facebook
  31. House of Blues, Skånevik Facebook
  32. Hunndalen Bluesklubb  hunndalenblues.no
  33. Jæren Bluesklubb jærenbluesklubb.no
  34. Kjøpsvik Bluesklubb  www.vikingblues.com
  35. Kongsberg Bluesklubb www.kongsbergblues.net
  36. LaagenDelta Bluesklubb, Lillehammer Facebook
  37. Longyearbyen Bluesklubb www.svalbardblues.com
  38. Lucille - Midt-Troms R&R-klubb Facebook
  39. Mandal Bluesklubb www.mandalbluesklubb.no
  40. Montenegro Jazz & Blues, Hammerfest Facebook
  41. Moss Bluesklubb mossbluesklubb.no
  42. Musikklubben Måløy www.musikklubben.net
  43. Narvik Bluesklubb www.narvikblues.no
  44. Nes Blues Club http://nesblues.no
  45. Nidaros Blues  nidarosblues.no
  46. Notodden Bluesklubb  notoddenbluesklubb.no
  47. Oslo Bluesklubb www.osloblues.com
  48. Ramsøy Bluesklubb Facebook
  49. Røyken Blues Klubb www.rbklubb.no
  50. Sandnes Bluesklubb www.sandnes-blues.org
  51. Sarpsborg Blues Club  Facebook
  52. Sextus Roots & Blues Club Facebook
  53. Skedsmo Bluesklubb www.skedsmobluesklubb.no
  54. Skånevik Bluesklubb Websider
  55. Smøla Bluesklub www.smolabluesklubb.no
  56. Songdalen Blues & Rock Klubb Facebook
  57. Stavanger Blues Club stavanger-bluesclub.rogaweb.no
  58. Steinkjer Bluesklubb www.sbk.no
  59. Stiftelsen Notodden Bluesfestival  bluesfest.no
  60. Trondheim Bluesklubb www.trondheimbluesklubb.no
  61. Tønsberg Roots Club www.trc.no
  62. Vinger Blues & Soul Club vbsc.no
  63. Ørland Bluesklubb www.orland-bluesklubb.no
  64. Ørskog Blues Club www.oskogblues.no
  65. Østkanten Bluesklubb www.ostkantenbluesklubb.no

 

Hvem vil arrangere unionsmøtet 2014!

(Bildet er fra Unionsmøtet 2011)

 

Hei alle medlemmer i Norsk Blues Union!

Helgen 14 – 16. mars 2014 skal Norsk Blues Union arrangere Unionsmøtet som er vårt årsmøte.

Vi var i Oslo hos Oslo Bluesklubb og Østkanten Bluesklubb i 2013. Hvor vi ender opp i 2014 er opp til deg!

Ønsker deres klubb å stille som vertskap må dere gjøre følgende innen 1.10.2013:

Deltagerne er klare for UBC

Nå er deltagerne klare for Union Blues Cup, som avholdes under årets Notodden Blues Festival på Notodden. Den var ingen lett prosess, men alle involverte har vist en kjempeinnsats. Vi gratulerer:

 

The Caravan Blues Band

9Fingers

Marcus Løvdal Band

Bornys Live Delivery

Tiebraker

Lazy

Skogmus

Vegard Bollandsås

 

Vi gleder oss til å se de alle under årets Union Blues Cup på Notodden.

Turneplan 2014 Union Blues Band

NBU er nå i gang med siste innspurt av booking av Union Bluesband 2014, Marcus Løvdal Band (foto: Sven-Erik Hagen).

For booking, ta kontakt med Kåre på: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

NBU ber om forslag til norske deltakerband til European Blues Challenge 2014

Den europeiske bandkonkurransen European Blues Challenge (EBC) blir arrangert for fjerde gang 11.-12. april 2014. Da blir den årlige europeiske bluessamlingen, som også inneholder årsmøte i European Blues Union og et bluesmarked, arrangert i Riga i Latvia. Hvem som skal representere Norge i EBC blir avgjort i fellesskap av de norske medlemmene i European Blues Union. Nå ønsker disse å involvere Norsk Bluesunion i utvelgelsen og å få forslag til kandidater fra alle klubbene.

Marcus Løvdal Band vant Union Bluescup

 

Marcus Løvdal Band vant Union Bluescup

Marcus Løvdal Band gikk av med seieren i årets Union Bluescup. Finalen for den 16. utgaven av bandkonkurransen ble avholdt på hovedscena under Notodden Bluesfestival. Kvintetten med medlemmer fra Oslo og Akershus vant i hard konkurranse med de to andre finalebandene, Borny's Live Delivery fra Moss og Skogmus fra Stavanger.

Kick Off på Notodden Blues Festival

Torsdag 1.august er det klart for festival kick off for våre medlemmer. Det vil bli musikk, litt fagprat og en ypperlig mulighet til å se hverandre og slå av en prat. Konsert, gratis mat og generelt god stemning er grunn nok til å ta turen. Vi snakkes på Bellman på Notodden kl 14:00. Om noe skulle være uklart, så ta kontakt med oss i NBU så skal vi svare etter beste evne.